Sdělení Dostihové a coursingové komise k přesunu termínů ME v coursingu a tuzemských závodů

Vážení majitelé coursingových a dostihových závodníků,

většina z vás již jistě během dnešního dne zaregistrovala, že vláda vyhlásila nouzový stav a obdobná situace s přenosem nákazy onemocnění koronavirem je i v ostatních evropských státech.

Dnes pořadatel Mistrovství Evropy v coursingu spolu se všemi členy CdL rozhodl, že se Mistrovství Evropy neuskuteční v původně plánovaném termínu 1.-3. 5. 2020 a vyhlásil nový termín 16.-18. 10. 2020. Místo konání ME zůstává v platnosti.

Zároveň dnes pořadatelé obou březnových nominačních závodů na ME v coursingu vzhledem k vyhlášení nouzového stavu ohlásili zrušení závodů. Jelikož se jedná o závody s udělováním titulu CACIL, delegátka v CdL projedná možnost jejich přesunu na pozdější termín. S nejvyšší pravděpodobností bude zrušen i dostih v Kolíně dne 4.4.2020 a přesunut na jiný termín. Dále bude zrušen coursing 5.4.2020 v Kačicích pořádaný CCC. Doufáme, že dalších akcí v dostihovém a coursingovém kalendáři se tato mimořádná situace nedotkne.

Dostihová a coursingová komise ve spolupráci s pořadateli závodů se bude snažit najít řešení tohoto stavu – nalézt náhradní termíny pro zrušené závody, stanovit nové termíny nominačních závodů, odsouhlasit změny v dostihovém a coursingovém kalendáři.

Prosíme vás o trpělivost, vzhledem k mimořádné situaci zatím nejsme schopni podat přesnější informace. Vše bude záviset na dalším vývoji pandemie. Sledujte webové stránky DaCK.

 

Za dostihovou a coursingovou komisi,

Hana Richterová

12.3.2020